αρθρο

Σούπερ τα Γλυκά Νερά, 3-1 τον Αχαρναϊκό!

Άλλη μία επιτυχία πανηγύρισαν τα Γλυκά Νερά στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΑΝΑ, παραμένοντας ψηλά στην βαθμολογική κατάταξη.

Η ομάδα του Δημήτρη Μαντούκα υποδέχθηκε τον Αχαρναϊκό, του οποίου επιβλήθηκε με 3-1, κάνοντας έτσι το «δύο στα δύο» μετά από τρεις αγωνιστικές (έχει εκτίσει και το ρεπό της). Παράλληλα, υποχρέωσε την ομάδα του Μενιδίου στην πρώτη της ήττα μετά από δύο συνεχόμενες νίκες στις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Στο 30ο λεπτό ο Βασιλόπουλος άνοιξε το σκορ με πλασέ (1-0), στο 74ο λεπτό ο Βλάχος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με δυνατό σουτ (2-0) και στο 77ο λεπτό ο Βάρδας διεύρυνε το προβάδισμα των γηπεδούχων με πλασέ. Το μόνο που κατάφεραν οι πράσινοι, ήταν να μειώσουν για το τελικό 3-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μαβίδη στο 84ο λεπτό.

Διαιτητές: Παπαποστόλου, Κάλλης-Κουλοχέρης
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Δημήτρης Μαντούκας): Κύρκος, Χριστοδούλου, Μαστορόπουλος (75' Θεοχάρης), Μανουσάκης, Μουρούτης, Βάρδας, Στίσι (84' Σιδέρης), Βιταλιώτης, Δρούγκας (64' Μπολέτσης), Βασιλόπουλος, Βλάχος (84' Μπέλμπας)

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Μάκης Παπαδόπουλος): Μυλωνάς, Καρδάσης (67' Θ. Μπαστάνης), Σαβουλίδης (80' Αμπάρα), Μαγγίνας, Νίκας, Δημητρόπουλος, Στραβομύτης (80' Τσαπατσάρης), Μαβίδης, Γ. Μπαστάνης (67' Νταγιάντας), Τσιμπούρλας, Σπυρίδης.