αρθρο

Πρόκριση και ψυχολογική τόνωση για τα Γλυκά Νερά

top

αναδημοσίευση από: pamebala.gr.  συντάκτης: Νίκος Τζαλίδης

Με καλή εμφάνιση η ομάδα του Αλβέρτου Παπαδάκη επικράτησε 3-0 της Σταμάτας και πέρασε στην επόμενη φάση

kypello

ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ - ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ 3-0

Νίκη-βάλσαμο για τα Γλυκά Νερά... Η ομάδα του Αλβέρτου Παπαδάκη με καλή εμφάνιση κατάφερε να επικρατήσει δίκαια 3-0 της Σταμάτας και να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, όπου πλέον θα αντιμετωπίσει τον Κεραυνό.

Αναμφίβολα, το χθεσινό αποτέλεσμα αποτελεί και ψυχολογική τόνωση εν όψει της συνέχειας, καθώς τα Γλυκά Νερά δεν έχουν ξεκινήσει με τον ιδανικότερο τρόπο στο πρωτάθλημα. Από εκεί και πέρα, το ματς ήταν ανοιχτό με ρυθμό, μέχρι το 55', όπου οι γηπεδούχοι πέτυχαν δεύτερο γκολ και τελείωσαν την υπόθεση πρόκριση. Η Σταμάτα απείλησε στο πρώτο λεπτό με τον Σάββα, ενώ τα Γλυκά Νερά άνοιξαν το σκορ στο 3' με τον Κουφοκώστα, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ από κοντά και έκανε το 1-0.

Το δεύτερο γκολ σημειώθηκε στο 55' από τον Κορώνη και ενώ είχε προηγηθεί όμορφος ομαδικός συνδυασμός, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 65' ο Λαναράς με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Δίκαιη πρόκριση για τα Γλυκά Νερά που το ήθελαν περισσότερο και ήταν ανώτερα. Η Σταμάτα αγωνίστηκε με αλλαγές στην σύνθεση της, ενώ αντικαταστάθηκαν νωρίς νωρίς στην επανάληψη τρεις βασικοί και σημαντικοί παίκτες (Μητρόπουλος, Πέππας, Μπουρτζαλιάνι)...

Διαιτητές: Μπερέτας, Τζαφόλιας Δ., Γούρνιας

ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ: Πλεξίδας, Τσάνι, Πανάγου (46' Αλεξίου), Συμβουλίδης, Μιχελής, Βάρδας, Γάσπαρης (72' Δρούγκας), Κορώνης (64' Μπέλμπας), Κουφοκώστας, Νάνος, Λαναράς.

ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ: Πρωτόπαππας, Κριεμάδης, Σμυρναίος, Μητρόπουλος (46' Τσατσαράγκος), Παπάζης, Χρυσανθόπουλος, Φαραντάκης, Πέππας (46' Μπόρας), Μπουρτζαλιάνι (58' Μπέντης), Αγαπητός, Σάββας.