αρθρο

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 0-2 – Γλυκό ήταν το 3ποντο εκτός έδρας

Aναδημοσίευση από: ηλεκτρονική εφημερίδα ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ - αρ.φυλ: 577

Με δυο γκολ που σημειώθηκαν από ένα σε κάθε ημίχρονο τα Γλυκά Νερά πήραν το 3ποντο μέσα στο Λαύριο με το δείκτη να δείχνει το 2-0. Το σκορ άνοιξε στο 6’ ο Αλεξίου με σουτ έξω από την περιοχή, κάνοντας το 0-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, ενώ θα μπορούσε να είχαν σημειωθεί κι άλλα δυο γκολ σε ευκαιρίες που χάθηκαν με τους Νάνο και Βάρδα. Στο δεύτερο ο Μπουγατσιάς στο82’ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα κάνοντας το 0-2, που ήταν και το τελικό. Δοκάρι είχε ο Βάρδας στο 26’ με σουτ έξω από την περιοχή.

Διαιτητές ήταν οι Πανούτσος, Γκόντα, Χόϊκας.
ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ: Λάμπρος, Χουσείν, Σέμπρος, Βουκελάτος (86’ Λαναράς), Παντελιάς, Φετολάρι (81’ Σαλίβερος), Κορωνιάς, Δρούγκας, Χρήστου, Βελετάκος , Μιχαηλίδης

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ: Καταχανάκης, Ρέκα (81’Μανιός), Γιουβανέλης , Βατίστας, Γεωργάκας, Βάρδας, Αλεξίου, Νάνος, Γάσπαρης (70’ Μπουγατσιάς 88΄, λ.τ Μπέτας), Χίσο (85’ Μπελεβέντης), Στίσι