αρθρο

Σκόρπισαν το Κορωπί τα Γλυκά Νερα, 6-0 με άνεση!

Άνετο απόγευμα είχαν τα Γλυκά Νερά απέναντι στο Κορωπί, του οποίου επιβλήθηκαν με χαρακτηριστική άνεση με 6-0 και έκλεισαν έτσι με τον καλύτερο τρόπο τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2017. Σε μεγάλη ημέρα βρέθηκαν οι Στίσι και Χίσο που πέτυχαν από δύο γκολ στο ματς.

Τα Γλυκά Νερά μπήκαν δυνατά από νωρίς στο παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό με σουτ του Στίσι μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ενώ στο 24’ ήρθε το 2-0 με πλασέ του Συμβουλίδη, μετά από γύρισμα του Μπέντα. Το 3-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου, το διαμόρφωσε ο Χίσο με σουτ μέσα από την περιοχή.
Το δεύτερο μέρος κύλησε ανάλογα με το πρώτο. Το τέταρτο γκολ των γηπεδούχων ήρθε στο 64’ με σουτ του Χίσο, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο 80’ ο Στίσι με πλασέ έκανε το 5-0 και στο 90’ ο Γιουβανέλλης με σουτ έξω από την περιοχή, μετά από ωραίο συνδυασμό με τους Λάζαρη-Αλεξίου, έκανε το τελικό 6-0.

Διαιτήτευσαν οι Ζαχαρόπουλος, Μάναλης, Τζαφόλιας Δ.

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ: Καταχανάκης, Συμβουλίδης, Μπέντας, Βατίστας, Γεωργάκας, Βάρδας (70’ Μάνδαλος), Αλεξίου, Ρέκκα (64’ Λάζαρης), Στίσι, Χίσο (80’ Μπέλμπας), Γιουβανέλλης.

ΚΟΡΩΠΙ: Παπαθεοδώρου, Ράπτης (46’ Δήμας), Καπουράνη (70’ Ντόκας), Αλεξίου, Μουρούτης, Ντούνης, Χαρίσης, Μπανάι, Αλιβιζάτος (55’ Φουντοραδάκης), Πασάς, Ζίκα (90’ Υφαντής).