αρθρο

Tο Κύπελλο ΝΕΩΝ ΕΠΣΑΝΑ στην ομάδα μας *** ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ – ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ : 1-4 πεν [καν. αγώνας: 3-3 (παρ: 4-4)]

Η ομάδα Νέων του Α.Ο ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ, υπό την καθοδήγηση του προπονητή Αλβέρτου Παπαδάκη, κατέκτησε το Κύπελλο Νέων ΕΠΣΑΝΑ, νικώντας την ομάδα του Α.Ο ΠΑΙΑΝΙΑΣ σε ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από ανατροπές στο σκόρ και έντονα συναισθήματα μέχρι το τελευταίο λεπτό!

Η κανονική λήξη του αγώνα βρήκε τις ομάδες ισόπαλες 3-3, με τον Α.Ο ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ να ανατρέπει στα τελευταία λεπτά το εις βάρος του 3-1 σκορ. Κάτι που επανέλαβε στην παράταση όταν ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό το γκόλ που είχε πετύχει ο Α.Ο ΠΑΙΑΝΙΑΣ. Στα πέναλτυ η ομάδα μας νίκησε 1-4. Καθοριστικό ρόλο στην διαδικασία των πέναλτυ έπαιξε ο τερματοφύλακας Τσιαμούλης, με το πέναλτυ που απέκρουσε και η χαρακτηριστική ψυχραιμία των νεαρών ποδοσφαιριστών μας!

Καλύτερος παίκτης του αγώνα (MVP) ψηφίστηκε ο ποδοσφαιριστής μας Μάριος Λάζαρης!